ضیافت افطار رمضان ۱۴۰۱ خیریه مهرلیلا با حضور هنرمندان و ورزشکاران

مرا به غیر عشق به نام صدا مکن  /  غم را دوباره وارد این ماجرا نکن

بیهوده پشت پا به دلهره های من نزن  /  با خاطرات خوب من اینگونه تا نکن

دو سال از فاصله هایمان گذشته بود، از طرفی درخواست ها و اصرار فرزندانم و از طرفی دیگر سختی ها و مرارت های همیشگی و کم لطفی ها با سلیقه های مختلف و دستان خالی من، مرا بر سر دو راهی قرار داده بود، اما باز یا علی گفتیم و عشق آغاز شد، با غم ها و ناراحتی روز را شب و شب را روز می کردم، تا آخرین لحظات هنوز برگزاری مراسم مشخص نبود و این که چه خواهد شد، اما دوباره عشق و استقامت و صبر، کار خودش را کرد و ورق زرین دیگری در فرهنگ خیرخواهانه رقم خورد، در طول مراسم خستگی و شوق در هم آمیخت و لحظاتی احساسی را برایم بوجود آورد، خدایا تو را شکر می کنم.

خدایا سال دیگر چه خواهد شد !!!!؟؟؟؟

ضیافت افطاری خیریه مهرلیلا در ماه مبارک رمضان ۱۴۰۱ و در مرکز همایش های رایزن با حضور هنرمندان، ورزشکاران و خیرین محترم برای کودکان معلول، بیماران سرطانی و کودکان بی سرپرست برگزار شد. در این برنامه، بیش از ۲۰۰ کودک و نوجوان معلول، سندرم دان، بچه های بیمار سرطانی، کودکان بدسرپرست و بی سرپرست، همراه با مربی هایشان و حدود ۲۰۰ هنرمند، ورزشکار و خیرین محترم از مدعوین این ضیافت بودند.

با دعوت ویژه لیلا بلوکات از مدعوین، همگی در ساعت ۲۰ در مرکز همایش های رایزن دور هم جمع شدیم و لیلای قصه ما با تک تک بچه ها ارتباط صمیمی و مادرانه برقرار می کرد.

چه شبی بود، بازار سلفی و عکس با هنرمندان و ورزشکاران داغ بود. کودکان که بازی هنرمندان سینما و تلویزیون را از طریق دیدن سریال های تلویزیونی و فیلم هایشان دنبال می کردند، حضور پرتعدادشان را غنیمت می شمردند. قبل و بعد از افطار هنرمندان، خوانندگان و ورزشکاران با کودکان و نوجوانان عکس می گرفتند و با آنها صحبت می کردند. حضور هنرمندان و ورزشکاران باعث شادی بچه ها شد و از لیلا بلوکات برای دعوت این عزیزان تشکر می کردند.

پس از صرف افطار و شام، مراسم در سالن همایش با قرائت قرآن و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد و در ادامه لیلا بلوکات پس از حضور در پشت تریبون ضمن تشکر و قدردانی از حضور همه مدعوین، با چشمانی اشک بار و بغضی پر از درد که آتش به جان همه ما زد، نسبت به خستگی، اذیت ها و سنگ اندازی های اداری از همه مدلش در این چند وقت گفت، که با این شیوه از سال آینده ضیافت را برگزار نخواهد کرد…

ولی بچه ها که گویی مهمترین دارایی شان را دارند از آنها دریغ می کنند با فریادهای کودکانه و از سر استیصال مرتب می گفتند که؛

نهههه، مامان لیلا نهههه، تورو خدااااا…

آیا به راستی بخشنامه هایی اینچنین و بدون نگاه همگانی درست است؟

…گر دست فتاده ای بگیری مردی

القصه…

اجرای برنامه طبق سنت دیرینه این سال ها بر عهده جواد رضویان، علی اوجی بود و با اضافه شدن حامد آهنگی شروعی طوفانی به خود گرفت.

Mehreleila Ramezan 1401 5
Mehreleila Ramezan 1401 6

اکثر هنرمندان بر روی سن حاضر شدند و با اجرای موسیقی توسط حامد همایون، مسعود صادقلو، آرون افشار، امیرعظیمی، ناصر زینعلی و مهدی یغمایی، با حضور کودکان و خانواده های زیر پوشش خیریه مهرلیلا و کودکان یاوری سبز (لادن دارایی، شهرام ارشادیان) و کودکان آسایشگاه شهید بهشتی و مرکز توانبخشی الوند، دختران مبتلا به سندروم دان و بیماران ناتوان جسمی و حرکتی، سالن از صدای دست و جیغ بچه ها پر شد و خنده، شادی و خوشحالی در چهره این عزیزان کاملا مشهود بود.

آری، باز هم برگزاری چنین برنامه هایی در ماه مبارک رمضان شادی را برای کودکانی به همراه آورده بود که شاید به دلیل بیماری و ناتوانی جسمی بیش از همیشه به این شادمانی نیاز دارند.

در ادامه این مراسم عمو پورنگ، امیرمحمد و هومن حاجی عبدالهی، از فرزند و خانواده محترم شهید خلبان سرهنگ صادق فلاحی از شهدای سانحه سقوط هواپیما در تبریز(روحشان شاد) تجلیل کردند.

Mehreleila Ramezan 1401 14

اما مراسم به اینجا ختم نشد؛ لیلا بلوکات طبق ادوار گذشته نسبت به تقدیر و تجلیل از خیرین همیشه همراه، با لوح و تندیس از این عزیزان قدردانی کرد.

Mehreleila Ramezan 1401 15

و اما در پایان…

صمیمانه تشکر می کنیم از؛ کلیه عوامل مرکز همایش های رایزن و سیدمحسن بجنوردی که چندین سال است همراه و حامی موسسه خیریه مهرلیلا و این ضیافت بوده اند.

سپاسگذاریم از؛ آقایان دکتر سعید دادگر، محسن خدارضایی، محسن رجب پور، سیدمجید صدری، محمدحسین هادیان (رئیس کل حراست وزارت فرهنگ و ارشاد)، پوراحمدی (رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر) علی عطایی، علیرضا بابایی، امید آصفی، بهزاد جاودانفر

تشکر ویژه داریم از؛ سیدجواد رضویان، علی اوجی و حامد آهنگی برای اجرای زیبای مراسم

قدردان حضور مهمانان هنرمند و ورزشکار هستیم؛ حامد همایون، مسعود صادقلو، آرون افشار، امیر عظیمی، ناصر زینعلی، مهدی یغمایی، علیرضا خمسه، محمدرضا علیمردانی، هومن حاجی عبداللهی، داریوش فرضیایی، امیرمحمد متقیان، مرتضی پور علی گنجی، محمد طالقانی، محمد محمودی، حسن مصطفوی، قدس، معین راهبر و جمعی از حامیان، خیرین و رفقای ناب

کادر اجرایی خیریه مهرلیلا:
فرشته قاسمی، نوشا بلوکات، سارا احمدآبادی، حامد بابایی، علی بابایی، ساسان کریمی، بهزاد اقطایی، محمدعلی امیدی، نگار شریفی، سهیل احمدآبادی، الهام بلوکات، احمد شریفی، هیرسا عدلی، حسین خدارتی، رضا جاویدی، شکرانه کریم، و…